Klimatyzacja samochodowa

21.05.2018
Wraz z nadejściem wiosny, warsztaty samochodowe spółki Wsparcie Grupa TAURON rozpoczęły sezon przeglądów klimatyzacji.
Ta coroczna czynność powinna obejmować jej odgrzybienie i czyszczenie, sprawdzenie szczelności, wymianę czynnika chłodzącego oraz montaż nowego filtra kabinowego. Sprawny i oczyszczony układ chłodzący odpowiada nie tylko za komfort kierowcy w trakcie jazdy, ale i za osuszanie powietrza oraz szybkie odparowywanie szyb podczas deszczu.


Istnieje kilka sposobów dezynfekcji:
- metoda chemiczna
- ozonowanie
- ultradźwięki
- sposób mechaniczny – czyszczenie parownika


Warsztaty WGT zostały wyposażane w urządzenie AIR MASTER II, które wykorzystuje ultradźwięki do rozpylania płynu dezynfekującego. Tym sposobem, środek odkaża nie tylko we wnętrze pojazdu, ale i parownik.
Klimatyzację należy używać nie tylko w trakcie ciepłych dni, ale przynajmniej kilka razy w tygodniu, przez kilka minut bez względu na porę roku. Zapobiegnie to rozmnażaniu się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i bakterii, które osadzają się na parowniku, a do wnętrza samochodu przedostają się poprzez nawiewniki.


Nie zapomnijmy, że prawidłowe wykorzystanie klimatyzacji, polega na zachowaniu zasady dotyczącej różnicy temperatur pomiędzy samochodem a temperaturą zewnętrzną. Różnica ta, nie powinna przekraczać kilku stopni Celsjusza. W ten sposób unikniemy przeziębień i zachowamy komfort jazdy.

Zapraszamy do skorzystania z usługi przeglądu klimatyzacji w naszych warsztatach samochodowych.